חליפות ארמני – עיצוב יוקרתי ומוקפד הישר מאיטליה
138X138

חליפות ארמני – עיצוב יוקרתי ומוקפד הישר מאיטליה

13.6.2017

חליפות ארמני – עיצוב יוקרתי ומוקפד הישר מאיטליה

נסו למצוא גבר ישראלי אחד שלא מכיר את המותג הנחשק של חליפות ארמני. לאחר שתתייאשו, נסו את מזלכם בחיפוש אחר גבר שמעולם לא מדד, ואפילו רק בשביל הכיף, את אחת מהחליפות או החולצות היוקרתיות שלהם – אולי כאן תנחלו יותר הצלחה. אין זה סוד שג'ורג'יו ארמני הוא אחד המותגים החזקים והגדולים ביותר בעולם בכל הנוגע לחליפות ובגדי אופנה בכלל, בזכות נוסחה נדירה המשלבת בין אמנות ותשוקה ובין איכות תפירה לא מתפשרת, עד לרמת גימורים נקיה ומושלמת.

ארמני – איך הכל התחיל?

ספק אם ארמני בעצמו ידע עד לאן תגיע האימפריה שהוא בנה בעשר אצבעותיו: מבית מלאכה זעיר שהקים עם שותף בשנות השבעים באיטליה, שגדל וגדל עד שפרץ לתודעה הציבורית בזכות החליפה האגדית שלבש ריצ'רד גיר בסרט הקסום ואפוף המסתורין 'American Gigolo', פרח ושגשג המותג עוד ועוד, עד שפשט לעשרות אלפי סניפים באיטליה וברחבי העולם, זאת בנוסף לעשרות חברות בת ושותפויות אחרות שנוצרו ברבות השנים.

בעשור האחרון נוספו למותג שני תארי כבוד נוספים, האחד לאחר שהודיע כי לא יעסיק דוגמניות במשקל המהווה עבורן סכנת חיים, וכן לאחר שהכריז, ממש לאחרונה, על הפסקת השימוש בפרוות כליל, בכל המוצרים של החברה. ואפילו גאווה ישראלית לאומית נזקפת לזכותו של ארמני בימים אלה, לאחר ששלומית מלכה נבחרה לדגמן כאחת הפרזנטוריות הראשיות של המותג הבינלאומי 'ארמני אקסציינג". בישראל ניתן למצוא את החליפות היוקרתיות של ארמני במספר בתי אופנה מובחרים, בעיקר כאלה המשווקים חליפות יוקרה לגברים, כגון אופנת סגל המשווקת בין היתר חליפות חתן מהודרות של המותג.

חליפות ארמני

חליפות ארמני, המשווקות בעיקר תחת השם אמפוריו ארמני, שומרות רובן ככולן על קו עיצובי כמעט זהה – מהודק מאד, נקי וגבוה, וכמובן בעל מראה מחויט לעילא ולעילא. לכן קשה לחלק את חליפות המותג לסוגים שונים, אם כי ההפרדה הנפוצה הנעשית בחנויות האופנה העילית מדברת על ההבדלים שבין החליפות הכהות (בהן גם חליפות שחורות משחור) והחליפות הבהירות והמעודנות יותר, וכן על רמות ברק שונות – במיוחד באזור הקפל החיצוני הרחב, שנמצא בחלקה העליון של החליפה. חלוקה נוספת וברורה יותר של חליפות המותג נעשית בין שימושי הבגד השונים, כאשר הן חליפת העסקים והן המותג בפני-עצמו העונה לשם 'חליפת חתונה ארמני', נהנות ממוניטין של יוקרה מהמעלה הראשונה.

חולצות ארמני

כמו החליפות, גם קו הייצור של החולצות נעשה תחת שם מיוחד – 7EA, בו ניתן למצוא חולצות ובעיקר חולצות ספורט, טי שרטס ופולו מסוגנן – כאשר המבחר כאן הוא גדול הרבה יותר, הן מבחינת הצבעים וההדפסים, והן מבחינת הגזרה והעיצובים המרשים לעצמם קצת יותר "להתפרע". לצד המותג היומיומי-ספורטיבי 7EA, גם גם באמפוריו ארמני ניתן למצוא חולצות מעוצבות – כמובן מחויטות ובעלות שרוול ארוך, הדומות באופיין לחליפות המסורתיות והמזוהות כל כך של המותג.

חליפות ארמני